Pohár ČR starších žáků v Kyšicích

17.06.2018

Kluci i přes velikou snahu a dobře odehrané vyrovnané zápasy skončili na šestém místě se třemi body. Přitom se stříbrným Chomutovem prohráli o branku 23:24, s bronzovými (a velice ambiciózními a silově hrajícími) Přešticemi uhráli remízu 13:13, se čtvrtým Osekem prohráli rovněž pouze o branku 16:17. K medailím bylo hodně blízko...

První a zároveň zahajovací zápas Poháru jsme hráli proti Oseku nad Bečvou. Vstřelili jsme sice první gól, ale po sérii nepřesností jsme prohrávali 1:3. Záhy jsme se dostali do hry a do vedení, které se zastavilo na poločasovém skóre 9:6. Osek po přestávce přišel s novou obrannou taktikou, se kterou se náš útok do konce zápasu nesrovnal, navíc naše obrana také polevila a zápas jsme nakonec prohráli o branku 16:17.

V zápase s Chomutovem jsme celý zápas udržovali jednobrankové vedeni a oba útoky se předháněly v úspěšnosti střelby. Bohužel, závěr patřil soupeři a znovu jsme prohráli o gól, tentokrát 23:24.

S Újezdem jsme drželi krok do přestávky, kterou jsme strávili s jednobrankovým mankem. Druhou půli jsme načali ostřelováním brankové konstrukce a Újezd skóroval, na chvíli jsme ještě nabrali dech, ale těsná obrana našemu útoku rychle ubírala síly, až jsme nakonec zcela vyčerpaní prohráli 12:19.

S domácím týmem Kyšic jsme nedokázali pokrýt jediného střelce, po poločase naše ztráta stále narůstala až do konečného stavu 18:22.

Proti Přešticím jsme podali bojovný výkon. Preštice nás bránily celoplošně a hru přerušovali fauly, přesto s nimi naši kluci drželi krok. Poločas jsme o gól prohráli. Po přestávce jsme se díky technické střelbě dostali do vedení, ale přišly i ztráty. Konečné skóre 13:13.

V posledním zápase jsme přehráli naše spolunocležníky z tělocvičny - Autonot Jihlava 24:17 a tím jsme vyhráli souboj o předposlední 6. místo. Konec dobrý - všechno dobré. Odehráli jsme velmi dobré vyrovnané zápasy. O to víc zamrzí, že s námi nemohl jeden střelec a kluci v útoku museli tak náročný turnaj odehrát ve čtyřech. Přesto se naši útočníci neztratili a proháněli všechny medailisty. V rozhodujících chvílích se nám však lepila smůla na ruce...