Superpohár mladších žáků se hrál v Řevnicích

05.05.2018

Superpohár mladších žáků hostily Řevnice a zároveň řevničtí trenéři mládeže Jandus, Jandusová a Zavadil byli pověřeni výběrem a vedením družstva středočeské oblasti.

Mladší žáci středočeské oblasti tedy hráli na domácí půdě.

V prvním zápase jsme jak Středočeši prohráli se Západočechy 8:15. Zjistili jsme, že musíme vyztužit obranu, Holdu z branky jsme přesunuli do dalších zápasů na Beka, v brance pak odehrál (kromě 10 minut) zbytek turnaje Tesařík. Do obrany jsme rovněž z útoku stáhli Šmause, abychom dokázali častěji nabourat hru soupeře. Ve druhém utkání se nám povedlo vyhrát s pozdějším vítězem z východních Čech 12:7, pak jsme sice měli na lopatě kluky ze Severomoravské oblasti a vedli jsme 9:5, ale individuálně jsme chtěli rozhodnout a soupeř se dostal do zápasu a patřila mu i koncovka, kdy v posledních vteřinách rozhodl 12:11. Severočeši nás porazili díky skvělému brankáři 9:6, v posledním zápase jsme porazili bronzové Jihomoraváky 11:7. Bohužel jsme skončili shodou ostatních výsledků poslední... Škoda jednoho ztraceného zápasu, mohli jsme stanout na bedně se stříbrem na krku.

Sestava a branky (srovnáno dle odehraných minut):

Brankáři: Tesařík Bakov,  (Holda Bakov),  Kolomazník Řevnice

Obrana: Holda Bakov, Jirásek Modřany, Kamenický Bakov, Šmaus Řevnice, Nahi Řevnice, Kuchař Spoje, (Spurný Řevnice), (Kolomazník Řevnice)

Útok: Čučka Bakov - 13 b, Zavadil Řevnice - 30 b, Tůma Podlázky - 4 b, Spurný Řevnice - 1 b,  Šupáček Řevnice, (Šmaus Řevnice),

Útočníci Zavadil, Čučka, Tůma odehráli 90% času, Zavadil odpočíval déle v zápase se SČ kvůli "koňaru", Tůma vynechal poslední zápas kvůli bolavým zádům.

Superpohár mládeže je turnaj mezi výběry jednotlivých oblastí, pořádaný v rámci mezizemských utkání Čechy - Morava. Letos poprvé se hrál i v kategorii mladšího žactva.

Z Řevnic bylo dále do výběru starších žáků povoláno 5 reprezentantů (Pokorný, Kolomazníci O+J, Palička, Adamec), ti hráli v Božkově a v neděli se jako diváci zúčastnili obou mezizemských utkání výběrů dospělých, stejně jako dorostenci, v jejichž družstvu jsme měli za Řevnice jendoho hráče (Huml), který si zápasy Superpoháru užil v Ejpovicich. SP se ve všech šesti kategoriích zúčastnilo všech šest oblastí, jenž se spolu utkali na šesti hřištích v jeden den 5.5.2018.

10.5.2018 Doplňuji, jak si vedli naši reprezentanti v dalších kategoriích. Starší žáci se dvěma vítězstvími skončili na čtvrtém místě a dorostenci s jednou remízou poslední, ale Marek Huml byl celkově šestým nejlepším a za výběr Středočechů vůbec nejlepším střelcem s 16 brankami ze 36 vstřelených.