Mistrovství ČR mladších žáků v Brně

24.06.2018

Mistrovství jsme začali v pátek ráno po slavnostním nástupu proti těžkému soupeři ze Žatce, který vládne výborným brankářem, poločas jsme i díky dobré střelbě udrželi jen se dvoubrankovým mankem 8:10, ale pak se Žatec soustředil na obsazování našeho nejlepšího střelce a rychlými protiútoky nás dorazil 14:19.

Ve druhém zápase nás porazil Podhorní Újezd 26:15. Na dobře organizovanou hru soupeře jsme nemohli najít recept...

V chladném a větrném sobotním ránu jsme nastoupili proti adeptovi na zlato z Kyšic. V prvním poločase jsme udělali spoustu technických chyb a nahrávali jsme soupeři. Do šatny jsme šli za stavu 5:16, ale po přestávce jsme se stali vyrovnaným soupeřem aspoň střelecky a dali jsme 11 branek. Kyšice však měly nahráno a zvítězily 28:16.

Proti Studénce jsme odehráli nejlepší zápas, ale i v něm jsme udělali hodně chyb, které nás připravily o lepší výsledek... 15:18.Tradiční večerní utkání výběrů Čechy - Morava skončilo remízou 13:13. Na výsledku se velkým dílem podílelo 5 hráčů Řevnic.

V posledním zápase jsme v neděli podlehli domácímu Drakenu Brno 14:23 a obsadili jsme 6. místo, před námi na 5. místě skončila Studénka, 4. Podhorní Újezd, 3. Žatec, 2. Draken a zlato získaly Kyšice.

Všichni naši kluci hráli naplno dle svých možností, ale ostatní mužstva byla fyzicky a herně vyspělejší a proto nebyla větší naděje uspět, byť v jediném utkání, řevničtí trenéři se proto rozhodli vykřesat z turnaje aspoň cenu individuální a tlačili střelce Vojtu Zavadila do trochu "sobecké" hry, která mu není vlastní, tak aby dokázal ovládnout tabulku střelců. Tento úkol Vojta s pomocí celého týmu zvládnul a kromě toho, že byl vyhlášen třetím nejlepším útočníkem, získal titul "Nejlepší střelec MČR".

Fotky: na odkazu níže